Sudan Gelen Kral Agade Aslan Sargon

Sudan Gelen Kral Agade Aslan Sargon by Ali Akbaş. Download in PDF, EPUB, and Mobi Format for read it on your Kindle device, PC, phones or tablets. Sudan Gelen Kral Agade Aslan Sargon books. Click Download for free ebooks.

Sudan Gelen Kral Agade Aslan Sargon

Wit and Mirth  Or  Pills to Purge Melancholy
Author: Ali Akbaş
Publisher: Ali Akbaş
ISBN:
Size: 60.36 MB
Format: PDF, Kindle
View: 6113
Get Books

Nippur'lu bir tapınak rahibesinin oğlu olarak gizlice dünyaya gelen Agadeli Sargon;Lugal Zaggizinin kehanete dayanarak doğan bebekleri katletmeye başlaması üzerine annesi tarafından bir sepet içinde konup nehre bırakılir. Su taşıyıcısı tarafından bulunup büyütülen Sargon (Şarru-Kin) yıllar sonra dostları ve Ay Tanrısı Sin'in yardımıyla intikamını alır. Asla yenilmez olarak görülen Sümer – Sinear Ordusunu yenerek III. Uruk Hanedanlığının kralı olan Lugal Zagezziyi dize getirmiş ve yüzyıllar boyu dağınık ve kan savaşları güden Sami kabilelerini kendi kurduğu Akkad İmparatorluğu çatısı altında birleştirmeyi başarır. Onun torunu olan Naram-Sin ise Akkad kralları arasında en meşhur olanıdır.
Sudan Gelen Kral Agade Aslanı Sargon
Language: tr
Pages: 254
Authors: Ali Akbaş
Categories: History
Type: BOOK - Published: 2016-01-01 - Publisher: Ali Akbaş
Nippur'lu bir tapınak rahibesinin oğlu olarak gizlice dünyaya gelen Agadeli Sargon;Lugal Zaggizinin kehanete dayanarak doğan bebekleri katletmeye başlaması üzerine annesi tarafından bir sepet içinde konup nehre bırakılir. Su taşıyıcısı tarafından bulunup büyütülen Sargon (Şarru-Kin) yıllar sonra dostları ve Ay Tanrısı Sin'in yardımıyla intikamını alır. Asla yenilmez olarak görülen Sümer –